Hogyan keress 2006-ban?

A World Privacy Forum szerint mindenképp úgy, hogy megőrizd az anonimitásodat. Elszomorító, hogy részben igazat kell adjak nekik, de az Amerikai Igazságügyi Minisztérium ámokfutása után (melynek keretében a nagyobb keresőmotoroktól (Google, Yahoo, MSN) eltárolt keresési adatokat kértek, és melynek keretében a Google kivételével a keresőmotorok meg is adták nekik azokat), szóval ez után igazán nem tudom azt mondani, hogy „hülye amerikaiak, megint ráparáztak a privacy-re”. Hozzátenném: a dolgok egy része, amit a WPF leír, szerintem haszontalan, legalábbis az amerikai kormány ellen. Phishing támadások ellen, talán. A lényeg itt is a trend: itt tartunk, nem mindegy mit keresük, hogy és hol.

A cikkben tanácsot adnak, hogy mit ne írj be keresőstringnek, meg ötletet, hogy milyen programokkal, szolgáltatásokkal tudod anonimizálni magad: proxy-król és egyéb szépségekről beszélünk, mert persze a szabad kultúra nem fogja magát hagyni. Kiemelném az EFF szolgáltatását (mert EFF), a TOR Onion Router-t, ami routerek (onion routerek, haha) hálózatán pattogtatja keresztül a lekérésedet, így nehezítve meg a forgalmad analizálását.

Meglátjuk.

Egy gondolat “Hogyan keress 2006-ban?” bejegyzéshez

Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.

To respond on your own website, enter the URL of your response which should contain a link to this post's permalink URL. Your response will then appear (possibly after moderation) on this page. Want to update or remove your response? Update or delete your post and re-enter your post's URL again. (Find out more about Webmentions.)