Drojidnak „valahogy természetes”, szerintem viszont ez nem kis dolog: az XGL projekt változtatásokat vesz át az AIGLX-ből. Így persze tényleg nem valami sokatmondó, úgyhogy leírom máshogy: a Novell és a Red Hat kooperál, hogy szebb/jobb oprendszerünk legyen. És ez nem kis dolog, főleg, ha azt nézzük, hogy az XGL/AIGLX-ről van szó, amihez hasonló nem csak hogy a Windowsban nincs (de ott pl. vektoros ikonok sincsenek, lol!), de – ha jól tudom – a MacOS-ben se. Szóval nem kis dolog: nem két open source projekt kooperál, nem a KDE meg a Gnome kooperál, hogy jobb desktopod legyen, hanem két cég, a tőzsdén kompetitorok, de a célja mindkettőnek a mi felhasználói élményünk fokozása – büszke vagyok rátok, Novell és Red Hat, könnycsepp a szemem sarkában.
Drojidot egyébként azért emlegettem fel, mert kis csapatunkból ő az, aki valóban kipróbálta a GLX-et, az ő gépe körül állt áll-leesve az egész IT különítmény, és rángatta a zselészerű ablakokat hülye vigyorral az arcán, meg rakta ki a videót két desktop sarkára, hogy a 3D-effektet tesztelje.
Drojid így érezné természetesnek, mert drojid nagyon naív, de kis (szív) akkumulátora tele van hittel és bizalommal.
Azt nagy dolognak érezném, ha mondjuk az Apple és a Microsoft csinálna hasonlót (lehet, hogy csinál, de nem hiszem).
Ez viszont más, az XGL-t megnyitotta ugyan a Novell, de ha minden jót megpróbál beletenni és nyílt szoftverként fejleszti, akkor az övé is marad. Érted, nem fogod forkolni, amikor mindenben el vagy maradva vele kapcsolatban, és aktívan folyik a fejlesztése is. Először nem értettem, miért jó megnyitnia, de most azt gondolom, hogy ezért. Ha zárva tartotta volna, akkor nem vehette volna át a klassz dolgokat opensource dolgokból, és lemaradt volna, így meg mindig ő marad az a Novell, akinek az a qrvajó GL desktopja van.
De lehet, hogy ez hülyeség :-)