CyanogenMod 5.0.7 vs. HTC G1.

(Cikk eredetije az androidportal.hu-n.)

Jul Pulse-ának Android 2.1-es firmware-ét még múlt vasárnap telepítettem, és még mindig nagyon tetszik az új felület. Nem is bírtam sokáig a CyanogenMod 5.0.7 Dream/Magic portjának bejelentése után: ahogy elnézem, pontosan 1 hét kellett ahhoz, hogy minden olyan állapotba kerüljön Android 2.1 alatt is a G1-en, ahogy az nekem jó.

Első körben beszereztem egy Class 6-os MicroSD kártyát, most már elég olcsón hozzá lehet jutni. (Mellékszál: beszereztem egy USB-jack konvertert is, ha már ott voltam — végre!) Erre az Apps2SD és a swap miatt volt szükség: mivel a HTC Dream-ben ugyanaz a proci van (Qualcomm 528 MHz, igaz, underclockolva), mint nagyon sok más telefonban (tehát sebességproblémái elvileg nem nagyon vannak), viszont a többiekhez képest nagyon kevés RAM/ROM, a firmware-en kívül természetesen úgy lehet igazán új életet lehelni, ha adsz neki mondjuk 384 MB swapet, és 636 MB Ext2/3/4 partíciót. Ez összesen 1 GB, egy nagyobb memóriakártyának meg se kottyan (de kisebb, esetemben 8 GB-os kártya esetén is együtt lehet élni -1 GB-tal), és tényleg minőségi a különbség.

Szóval összefoglalva:

  1. Új Class 6-os MicroSD
  2. Új Radio verzió: az általam eddig használt 2.22.19.26I is jó lenne a DangerSPL-nek, de kíváncsiságból kipróbáltam a másik kompatibilis verziót, a 2.22.23.02-t, és látványosan javult a térerő és a 3G a telefonon. (Direkt még CM 4.2.15.1 alatt upgradeltem és 1 napig használtam az új rádióval az eszközt, hogy „hazai” környezetben lássam a különbséget.)
  3. DangerSPL (Dream-hez most már alapelvárás!)
  4. Maga a CM 5.0.7 természetesen
  5. Ezután álltam neki a MicroSD kártyát újrapartícionálni, ami hiba volt, mert egy elegánsan rosszul kiadott paranccsal a már populált Apps2SD partícióra felhúztam egy FAT32 filerendszert, majd rápakoltam némi zenét. Nagy kárt nem okozott, mert mindenről volt mentés, de +1 óra a telepítésben az alkalmazások uninstallgatása-reinstallgatása. Mit tanultunk ebből? Mindig kétszer nézd meg a partíció számát, mielőtt létrehozod a filerendszert!
  6. Ahhoz, hogy a rendszer lássa is a létrehozott swap partíciót, kell az Apps2SD filerendszer root-jába egy userinit.sh, utána egy reboot.
  7. A partícionálás végeredménye: 384 MB swap, 636 MB Apps2SD partíció, és a maradék megy FAT32-re, zenének, térképnek, fotónak. Hozzá kell tennem, hogy a Radio upgrade-en kívül a legboldogabb a swap hozzáadásával vagyok: érzetre szintén látványos a gyorsulás, alkalmazásváltások like a charm. A hátulütője az, hogy elvileg sokkal jobban használódik a memóriakártya, ergo hamarabb tönkre fog menni. A megoldás sűrű backup, mire tönkremegy, 2 Forintért fogok új Class 100-as, 64 GB-os cseredarabot venni, mert ez egy ilyen világ. A mindenféle howto-kkal szemben természetesen nem érdemes a partícionálásnál ADB shell-ben szopni, szépen Ubuntu alatt az sdX eszközön lehet garázdálkodni.
  8. Még egy megjegyzés: ez az első install, ahol a Taskillert teljesen elhagytam. Jó ideje nem használtam már egyébként se, most már az installba se került bele. Illetve végre bekapcsoltam a Contacts sync-et, ehhez persze az kellett, hogy előtte valamelyest kitakarítsam a Google contactjaimat.

És ennyi. Maga a telepítés pikk-pakk megvolt, a sok időt a saját hülyeségem vette el, és az új alkalmazások felfedezése, mert most, hogy végre van hely, természetesen mint egy vidámparkban, úgy érzem magam.

Nem történt itt semmi groundbreak, de

  • egyrészt Steve „Cyanogen” Kondik a hősöm, a mobiltelefónia Robin Hood-ja, mint ahogy DVD Jon Lech Johanssen az otthoni filmnézés Robin Hood-ja volt, másrészt
  • van hozzáadott anyagiak nélkül egy Android 2.1-es eszközöm, és ez egy zseniális feature 2010-ben.

Öröm!

Egy gondolat “CyanogenMod 5.0.7 vs. HTC G1.” bejegyzéshez

  1. Akkor remélem örömmel fogadod a hírt, hogy nemrég kezdtem el fordítani a cm5-öt magyarra. A későbbiekben egy egyszerű update csomaggal lehet majd magyarítani a romot.
    Üdv: Apoth

Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.

To respond on your own website, enter the URL of your response which should contain a link to this post's permalink URL. Your response will then appear (possibly after moderation) on this page. Want to update or remove your response? Update or delete your post and re-enter your post's URL again. (Find out more about Webmentions.)